کانتینر فلت راک

کانتینر فلت راک فاقد دیوارههای طولی و سقف میباشد که در ابعاد 20 و 40 فوت عرضه میگردد.

برای بارگیری کالاهای خیلی بزرگ و حجیم مانند فولاد ،لاله ،الوار و غیره به کار میرود و مهمترین مزیت آن سهولت در بارگیری و تخلیه این نوع کالا میباشد.همچنین به دلیل مقاومت بالای کف کانتینر در مدل 20 و 40 تن بار را دارد.در برخی مواقع پس از بارگیری قسمت های طولی و سقف کانتینر به وسیله چادر های برزنتی پوشانده میشود.

دیواره های انتهای کانتینر فلت راک ممکن است ثابت یا تاشو باشند.

مشخصات کانتینر

کانتینر ها به جعبه های بزرگی گفته می شوند که معمولاً از جنس فولاد و ورق های آهنی بوده و از آنها برای حمل و نقل انواع بار ها با استفاده از وسایل حمل و نقلی، مانند؛ کشتی، هواپیما، قطار و اتوبوس استفاده می شود. کانتینر ها به دلیل برخورداری از بدنه مستحکم و آب بندی شده انتخاب بسیار مناسبی برای حمل و نقل کالا به ویژه در نقل و انتقالات دریایی است. چرا که به دلیل وجود بدنه آب بندی شده به هیچ عنوان آب به بدنه آنها نفوذ نمی کند و کالاهای موجود در کانتینر ها، دچار رطوبت نمی شوند.

کانتینر ها انواع بسیار متنوع و گوناگونی دارند و این به دلیل تنوع در کالاهایی است که توسط کانتینر ها حمل می شود. به عنوان مثال برای کالاهایی که در صورت وجود حرارت و گرما فاسد می شوند باید کانتینر هایی با سیستم های خنک کننده در نظر گرفته شود و برای کالاهایی که ابعاد خیلی بزرگ و خاصی دارند باید کانتینر هایی که از حجم بیشتری برخوردارهستند، انتخاب شوند.