گوانجو

گوانجو روی رودخانه مروارید در ۱۲۰ کیلومتری شمال-شمال غربی هنگ کنگ و ۱۴۵ کیلومتری شمال ماکائو واقع‌شده است. قدمت این شهر به بیش از ۲۰۰ سال پیش از میلاد بازمی‌گردد. این شهر که در زمره یکی از سه شهر بزرگ چین قرار دارد قرن‌های متمادی پایانه ناوگان دریایی بود و هنوز هم قطب مهم حمل‌ونقل و بندری چین محسوب می‌شود.
امروزه گوانجو را به خاطر نمایشگاه کانتون فیر که به صورت سالانه برگزار می شود، می‌شناسند. کانتون فیر، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین نمایشگاه تجاری چین بشمار می‌آید. گوانجو شهر تجاری شناخته‌شده و مشهوری است که سه سال متوالی بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ به انتخاب مجله فوربز (Forbes) بهترین شهر تجاری چین اعلام شد.
حجم کانتینر بندر گوانگژو در سال 2018 به 15.57 میلیون TEU رسیده است ، که 11.6 درصد نسبت به سال 2017 ، 71 درصد از کل بندر را شامل می شود ، که در جهان رتبه شماره 5 در بنادر را کسب کرده است.
راه آهن بندر نانشا (تنها ترمینال کانتینری شهر گوانگجو) ، که پیش بینی می شود از سال 2020 کار خود را آغاز کند ، از جیانگمن ، زونگشان ، فوشان و گوانگژو می گذرد. این یک راهرو مهم حمل و نقل باری خواهد بود که به حمل بار از شهرهای داخل کشور کمک می کند تا مستقیماً از طریق راه آهن به ترمینال نانشا تحویل داده شوند و سپس به بازارهای جهانی عرضه شوند.
علاوه بر این ، دولت گوانگژو پشتیبانی و مشوق های مالی زیادی را به بندر نانشا ، خطوط حمل و نقل مرتبط ، صادر کنندگان و واردکنندگان ، خطوط کشتیرانی و شرکت های بارفرابری ارائه می دهد.

پورت گوانجو

پورت


مدت زمان حمل از پورت بندرعباس به پورت گوانجو با سرویس مستقیم: 30 – 27 روز

مدت زمان حمل از پورت بندرعباس به پورت گوانجو با سرویس غیر مستقیم: 34 – 30 روز