چینگدائو (کینگداو)

شهر چینگدائو واقع در استان شاندونگ در شرق چین قرار گرفته است، از نظر حجم کاری، هفتمین بندر پرترافیک دنیا (با استناد به گزارش آمار موسسه بین المللی اقتصاد حمل و نقل و لجستیک ) واقع در دریای زرد میباشد.
بندر چینگدائو واقع در حوضه دریای زرد و در ساحل غربی اقیانوس آرام، در سال ۲۰۱۱ با بزرگترین بندر کره جنوبی یعنی بوسان و سه بندر دیگر چین به نام های YANTAI, RIZHAO , WEIHAI، به منظور ایجاد یک مرکز حمل و نقل در شمال شرق آسیا، متحد شد و با بیش از ۴۵۰ بندر در بیش از ۱۳۰ کشور از سراسر جهان روابط تجاری برقرار کرد. از مزایای طبیعی این بندر برخورداری از آب عمیق (آب خور و یا DRAFT عمیق) و عاری از یخ و گل و لای است. همچنین این شهر بندری، از نظر اداری مستقل و جزو مناطق نیمه استانی چین به حساب می‌آید که در مقایسه با سایر شهرهای چین از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار میباشد.
بندر چینگدائو از چهار منطقه : بندر قدیم چینگدائو، بندر نفت Huangdong و بنادر جدید Qianwan و Dagang تشکیل شده است.
خدمات شاخص این بندر بارگیری و تخلیه، ذخیره سازی و تدارکات برای کانتینرها، زغال سنگ، سنگ آهن، نفت خام، غلات و غیره میباشد. ظرفیت خدمات دهی این بندر میلیون – تن بوده و قادر به حمل انواع کالاهای عمومی، محموله های فله ای و تجهیزات بزرگ میباشد.
این بندر سالها از نظر تجارت خارجی چین در رتبه دوم قرار داشته است و بزرگترین بندر سنگ آهن وارداتی در جهان و بزرگترین بندر نفت خام وارداتی در چین است.

پورت چینگدائو

پورت


مدت زمان حمل از پورت بندرعباس به پورت چینگدائو با سرویس مستقیم: 33 – 30 روز

مدت زمان حمل از پورت بندرعباس به پورت چینگدائو با سرویس غیر مستقیم: 40 – 37 روز