حمل ریلی

حمل و نقل ریلی ساز و کاری متناسب برای حمل و نقل انواع بار و کالا در مقیاس بالا می باشد. قطارها به دلیل دارا بودن کابین های بزرگ که نوع آنها با توجه به نوع بار ترابری شده مشخص می شود، توانایی باربری کالای حجیم را به صورت مطمئن و سریع از طریق خطوط ریلی کشور دارا هستند. عوامل و افراد مسئول متعددی در رسیدن محصولات، مواد اولیه و کالای تجاری به مشتری مقصد دخیل هستند. شرکت حمل و نقل ریلی، راه آهن، بارنامه، بلیط، مشتری و نمایندگی های مجاز در این حوزه فعال هستند. منظور از ترانزیت ریلی در این نوشته حمل کالا از طریق راه‌آهن به صورت داخلی یا بین المللی است. ترانزیت محمولات از طریق جاده های ریلی با انعقاد قرارداد حمل و صدور بارنامه برای حمل بار همراه خواهد بود که در آن شرکت در قبال حمل کالای مشتری مسئولیت خواهد داشت.

صادرات ریلی به ترکیه

در سالهای اخیر باتوجه به گسترش تجارت ایران یا ترکیه و استفاده از مسیر این کشور جهت دستیابی به بازار اروپا و همچنین اقبال گسترده صادرکنندگان بزرگ ایرانی باعث گسترش استفاده از سرویس حمل ریلی به مقصد ترکیه گردیده است.
بخش اعظم کالاهایی که در حال حاضر به وسیله حمل ریلی به ترکیه ارسال میشود مربوط به مصنوعات پتروشیمی و همچنین محصولات کشاورزی میباشد.
با توجه به قابلیت تقریبا نامحدود حمل ریلی در زمینه ابعاد و همچنین وزن کالا این نوع حمل را به نحوه قابل توجهی مورد علاقه صادر کنندگان این محصولات قرار داده است.
نکته حائز اهمیت در این نوع حمل هزینه های پایین تر و باثبات نسبت به حمل صادرات به صورت کامیونی بوده که این مزیت برای صادرکنندگان بسیار مفید به فایده میباشد.

انواع واگن های ریلی
– واگن ها انواع بسیار متنوعی داشته که با توجه به مواردی مانند نوع کالا اقلیم مورد نظر و فاکتورهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.
عمده ترین نوع واگنها :
– واگن های لبه بلند
– واگنهای لبه کوتاه
– واگنهای مسقف
– واگنهای تانکر دار
فراوانی انواع واگنها این مزیت را به صاحبان کالا داده که نوع واگن را بر اساس نوع کالای خود انتخاب نموده و از تعرفه های حمل مربوطه بهره مند کردند.

خدمات قابل ارائه
این شرکت علاوه بر ارائه خدمات حمل ریلی آماده ارائه سرویس های زیر به صادر کنندگان محترم میباشد.
– انجام امور گمرکی در گمرک خروجی
– اخذ مجوز حمل ونقل از سازمان حمل و نقل ریلی جمهوری اسلامی ایران
– اخذ مجوز حمل ریلی از گمرک ایران
– انجام امور مربوط به ردگیری واگن ها
– توزیع کالا در مقصد نهایی