شارجه

در میان هفت امارتی که دولت امارات متحده عربی را تشکیل میدهد، نام شارجه به چشم میخورد.
این امارت حدود ۱۶ کیلومتر از ساحل کشور امارات در خلیج فارس را پوشش میدهد ، مساحت شارجه حدود 2600 کیلومتر میباشد که با دیگر امارات های موجود در امارات متحده عربی حدود مشترک دارد.
با توجه به اینکه شارجه از لحاظ موقعیت جغرافیایی‌اش ،خلیج فارس را از سمت غرب و دریای عمان را در شرق دارد موجب به دست آوردن مزایای بسیاری برای آنها گردیده است. در واقع این منطقه تنها منطقه در امارات است که به این دو دریای مهم دسترسی دارد. شارجه در ساحل شرقی واقع شده و مرکز فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و گردشگری امارات به حساب می‌آید.
شارجه در سه محل از بهترین بندرگاه های آب عمیق در امارات متحده عربی واقع شده است. موقعیت بنادر شارجه برای کشتی هایی که به بنادر مراجعه می کنند از مزیت استراتژیکی برخوردار است. شارجه در بین بندرهای امارات متحده عربی بی نظیر است زیرا دارای بندرهایی در هر دو ساحل است.
سرمایه گذاری بر روی این بندر باعث شده تا اسکله ها را در سه بندر اصلی شارجه افزایش یابد. عمق پنج اسکله در بندر خالد به 12.0 متر در حال افزایش است ، در حالی که امکانات ذخیره سازی محموله در بندر حمریه به طور گسترده توسعه یافته است تا فضای حیاط باز را بیش از 200،000 متر مربع ، افزایش دهد. کار انبساط در بندر خورفکان به پایان رسیده است که دو اسکله جدید به طول 840 متر در مارس 2010 با عمق 16 متر راه اندازی شده که قابلیت حمل بزرگترین کشتی های کانتینر دریایی از دریا را دارد.

پورت شارجه

پورت


مدت زمان حمل از پورت بندرعباس به پورت شارجه با سرویس مستقیم: 2 – 1 روز

مدت زمان حمل از پورت بندرعباس به پورت شارجه با سرویس غیر مستقیم: 4 – 3 روز